Tiskové technologie

Technologie tamponového tisku je vhodná pro potisk menších předmětů z téměř všech materiálů. Předměty vyrobené z plastu, dřeva, skla, keramiky, kovu, textilu i kůže můžeme potisknout i vícebarevně.

Tato technologie je poměrně rychlá a vhodná již od nízkého počtu předmětů.

Využití: psací potřeby, zapalovače, hračky, spotřební elektronika, potřeby pro domácnost, obalová technika, hodiny, textilní výrobky, keramika, sklo.

Tisková technika založená na protlačování barvy průchodnými místy obrazové šablony. V sítotisku se více než v jiných tiskových technikách využívá přímých barev. Předměty můžeme potisknout vícebarevně (i soutisky).

Využití: textilní výrobky, plastové předměty, umělé hmoty, kovy, keramické předměty.

Tiskne se sítotiskem na přenosový papír v opačném pořadí než u přímého tisku na přírodní i umělé textilie . Po natištění se barvy pomocí teploty a tlaku na transferových lisech přenáší z přenosového papíru na potiskované materiály (čepice, deštníky, tašky a pod.). Výhodou této metody je vyšší denzita barev zvláště na tmavých odstínech textilií a větší přesnost jejich soutisku. Tato metoda se používá také pro potisk triček.

Tato metoda je výbornou variantou pro klienty, kteří potřebují potisknout menší počet textilních materiálů (triček, mikin, tašek, čepic, atd). Výhodou digitálního potisku je jednoduché zpracování dat, nenáročná příprava tisku a perfektní výsledek v krátkém termínu. Moderní parametry našich digitálních strojů splňují dnešní požadavky na kvalitu tisku i u tmavých textilií.

Technologie vhodná pro vyšití nápisů či log do textilních materiálů, jako jsou např. trička, čepice, bundy, mikiny, ručníky apod. na speciálním vyšívacím stroji. Vždy je potřeba zhotovit vyšívací program a vzorek výšivky

Tiskařská technologie vhodná pro potisk kulatých předmětů, jako jsou např. hrnky, sklenice, popelníky. Vhodné materiály pro potisk touto technologií: keramika, sklo, porcelán, kov, plasty.Maximální velikost potisku je 150 x 80 mm a počet barev 6.

Technologie vhodná ke značení reklamních předmětů z kovů a tvrzených plastů, jako jsou např. tužky, vizitkáře, hrnky, termosky, klíčenky, nože apod. Barevnost laserem vygravírovaného motivu je ovlivněna materiálem pod povrchovou vrstvou předmětu.  CO2 Laser je nejvhodnější pro značení organických materiálů jako je např. kůže, dřevo, sklo, gumu, většinu plastových materiálů, keramiku nebo tkaniny.

Pomocí této technologie je možné razit na papír nebo kožené předměty. Nabízíme ražbu metalickou, reliéfní.

Využití: ražba diářů, peněženek, výroba certifikátů, vstupenek, pozvánek, tvorba hologramů.

Digitální tisk využijete pro malonákladové a středně velké zakázky.

Využití: plnobarevný potisk obalů, etiket, samolepek, vnitřní i venkovní plakáty, letáky, bannery, pozvánky, zákaznické, členské a VIP karty.

Ofset je vhodný pro vyšší náklady tiskovin. Můžete si vybrat z velkého množství různých druhů papírů, formátů i povrchových úprav tištěných materiálů.

Využití: plakáty, etikety, letáky, reklamní desky, katalogy, barevné knihy a publikace, časopisy, samolepky.

Poloplastické nálepky jsou etikety na samolepící fólii PVC a se speciální povrchovou úpravou pryskyřicí.

Využití: katalogy, kalendáře, diáře, klíčenky, klip tužky, reklamní předměty, označení počítačů, cedulky na dveře.

Sublimace je jedna z nejmodernějších technologií digitálního tisku zaručující fotokvalitu výsledného potisku. Metoda je využívána na potisk textilu (se složením obsahujícím min. 60% polyesteru), kovu, skla a plastu. Podkladový materiál musí být světlé barvy. Tisk motivu je zajištěn přenosem vytištěného vzoru na daný materiál za působení tepla. Výhodou je kvalita výsledného produktu a možnost přenesení motivu ve fotokvalitě. Tato metoda není náročná na objem výroby, a proto je výroba možná již od jednoho kusu za výhodnou cenu.Sublimace je termín znamenající přeměnu pevného skupenství na skupenství plynné, bez předchozího zkapalnění látky. Tiskne se prostřednictvím inkoustové tiskárny, sublimačního inkoustu, sublimačního transferového papíru na světlý podklad. Prostřednictvím postupového lisu nebo vypalovací konvekční pece, je obraz tepelně přenesen na podklad. Tato technika zajišťuje výsledný tisk v perfektní foto kvalitě. Velkou výhodou sublimačního tisku je, že potiskovaný předmět nevyžaduje žádnou následnou úpravu a může být prodáván ještě "za tepla". Sublimace nevyžaduje výrobu filmů, ani žádnou náročnou přípravu jako sítotisk. U malonákladového tisku je výroba podstatně rychlejší a levnější!